Małe narożniki zawsze kojarzymy z niewielkimi mieszkaniami. W nich często odgrywają rolę najważniejszego mebla do siedzenia. Wstawione w kąt pozwalają na optymalne wykorzystanie powierzchni. Małe narożniki świetnie spisują się jednak również i w dużych pokojach.

O zaletach małych narożników w małych pokojach napisano już chyba wszystko. Dzięki nim świetnie możemy zagospodarować powierzchnię w narożnikach pomieszczeń. Wykorzystując zamiast małych narożników np. fotele tracilibyśmy dużo miejsca na puste kąty.

Małe narożniki na wielkich salonach

Małe narożniki świetnie sprawują się jednak także i w dużych mieszkaniach, w których mamy do dyspozycji całkiem pokaźne pokoje. Jak można wykorzystać narożnik np. w dużym salonie. Coraz większą modą cieszy się budowanie mieszkań typu „studio” czy inaczej „open space”. Zdarza się, że jedno bardzo duże pomieszczenie łączy funkcję kuchni, jadalni i pokoju dziennego. Jak więc oddzielić strefę kuchenno-jadalnianą od tej służącej wypoczynkowi czy rozrywce. Tu właśnie przychodzą z pomocą małe narożniki.

Dzielą i łączą, tworzą strefy

Jeden lub dwa otaczające niską ławę stworzą zupełnie inną atmosferę klubowego wypoczynku. Jeden warunek. Szukając małych narożników, które nie będą stały pod ścianą albo w kącie, lecz będą dzieliły optycznie pomieszczenie na dwa mniejsze, pamiętajmy by miały obite tkaniną plecy. Niektóre bowiem mają jedynie niezbyt elegancko wykończoną tylną część. Takie małe narożniki kompletnie nie sprawdzą się w naszym mieszkaniu.

A może w wersji na kółkach?

Posiadając naprawdę pokaźnych rozmiarów pomieszczenie, zastanówmy się, czy nie doposażyć naszych małych narożników w kółka z blokadą. Dzięki nim w kilka chwil będziemy mogli prze aranżować nasz duży pokój i ze strefy wypoczynku zrobić podczas imprezy strefę np. tańca. To bardzo proste do wykonania a nasi przyjaciele będą pod wrażeniem tego, jak nowocześnie urządziliśmy mieszkanie i jak nowatorskie zastosowanie znaleźliśmy dla popularnych małych narożników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *