Łóżko tapicerowana 180×200 to bodaj jeden z najpopularniejszych elementów wyposażenia naszych mieszkań. Nim ruszymy na zakupy sprawdźmy co warto wiedzieć o tanich mebla do sypialni.

Łóżko tapicerowane 180×200 to bodaj najbardziej popularny rozmiar tak zwanego łóżka małżeńskiego. Oczywiście w sprzedaży są i szersze sięgające 2 metrów lecz te nie zawsze mieszczą się w naszych nienajwiększych sypialniach.

Łóżko tapicerowane 180×200 wygodne i niezbyt duże

W sprzedaży są też jednak węższe łóżka dwuosobowe. Najwęższe oferują zaledwie 140 cm szerokości. Czy jednak taki rozmiar pozwoli dwóm osobom na wygodne spędzenie nocy. To właśnie jest mocno dyskusyjne. Z tego właśnie powodu optymalnymi są łóżka tapicerowane 180×200. Jeśli faktycznie decyzja padła już i wybraliśmy właśnie ten rozmiar, powinniśmy zastanowić się, z czego wykonana powinna być rama. W sprzedaży są bowiem ramy drewniane, jak również metalowe.

Tapicerowana rama – ciepła i przytulna

Te jednak są dość zimna a przez to mało przyjemne. Jeśli chcemy znaleźć w naszej sypialni odrobinę ciepła powinniśmy rozważyć zakup łóżka tapicerowanego 180×200. Łóżka tego typu mają pokryte przyjemnym i elegancko prezentującym się materiałem całe ramy. Większość łóżek tapicerowanych oferuje również i pokryte podobnym materiałem wezgłowia. Pod tkaniną skryta jest również miękka wyściółka. Dzięki niej będziemy mogli wygodnie siedzieć mając przyjemne, miękkie podparcie pleców. Z pewnością docenimy jedzone w łóżku tapicerowanym 180×200 śniadania, jak i wieczory przy dobrej książce. Decydując się na zakup nowego tapicerowanego łóżka zwróćmy także uwagę na sam stelaż czyli to co znajduje się pod materacem.

Stelaż nie byle jaki, bo z regulacją

Powinien on być solidny i składać się z gęsto rozmieszczonych, sprężystych listewek. Najlepsze ze stelaży do łóżek tapicerowanych 180×200 mają bardzo ciekawą funkcję. W prosty sposób dają się regulować. Dzięki temu to my sami określimy w dużej mierze twardość łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *