O! Ta sofa jest bardzo oryginalna i taka nowoczesna! A tu jaka piękna komoda! Podobna do tej u babci! – tak mogą wyglądać zakupy mebli, które później będą pasowały do siebie jak kwiatek do kożucha. Jak wybrać zestaw mebli, które będą ze sobą pasowały?

Większość z nas nie korzysta z usług specjalisty, czyli projektanta wnętrz. Ich usługi nie należą do najtańszych i najbardziej niezbędnych. W związku z tym każdy z nas powinien zostać trochę projektantem wnętrz i nauczyć się jak tworzyć pasujące do siebie zestawy mebli.

Jakie kolory i wzory lubimy najbardziej?

Nim zabierzemy się za zakupy, czy nawet remont mieszkania, warto poprzeglądać wnętrzarskie pisma czy strony internetowe. Zaznaczajmy te strony, na których kolory ścian i zestawienia mebli podobają nam się najlepiej. Następnie zwróćmy uwagę, co w zestawach mebli, które wybraliśmy jest wspólnego. Czy jest to kolor? A może np. szczególnie nowoczesne, a może na odwrót rustykalne wzornictwo?

Znajdź cechy wspólne mebli, które ci się podobają…

Cechy wspólne zadecydują o tym, w jakiego stronę stylu jest naszym gustom najbliżej. Wiedząc to zdecydowanie łatwiej będzie nam tworzyć zestawy mebli. Jeśli w notatkach znajdziemy informację, że najczęściej podobały nam się szare lub beżowe odcienie i zdecydowanie minimalistyczna forma mebli, to nie będziemy już klikać podczas zakupów na staromodny, choć bardzo piękny kredens. Nauka tworzenia zestawów mebli nie jest wcale taka trudna.

…lub wybierz gotowy zestaw mebli

Zresztą same sklepy internetowe często same podpowiadają, która sofa pasuje do której ławy czy witryny. Jeśli jednak nie czujemy się silni w kreowaniu meblowych kompozycji, można zawsze skorzystać z gotowych zestawów mebli przygotowanych przez sklepy (dostępnych np. na stronie https://meblezet.com). Zatrudniani w nich są projektanci wnętrz, którym można zaufać. Tworzone przez nich zestawy mebli to sprawdzone kompozycje, które powinny trafiać w gusta niemal wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *