Nie tylko wzór mebli ma znaczenie. Jedno z podstawowych pytań brzmi: „Jaki kolor wybrać?” Kiedy jedni nie potrafią sobie wyobrazić innej sypialni jak tylko bardzo jasna, tak inni poszukują ciemnych mebli do sypialni.

Kolor zwłaszcza w sypialni ma bardzo duże znaczenie. Takiego zdania jest wielu psychologów. Ich zdaniem kolorystyka miejsc, w których wypoczywamy i śpimy powinna być zdecydowanie stonowana. Barwy zarówno ścian, jak i mebli czy podłóg powinny być stonowane i miękkie. Kto widział sypialnię we wściekłej czerwieni? Prawda, że to rzadkie?

Ciemne meble kontra czerwone?

Sami, własnym nosem wyczuwamy, że zasypianie w takiej krzykliwej otoczce nie byłoby rzeczą prostą. Z tego względu nie czerwone ani nie żółte, lecz ciemne meble do sypialni pasują najlepiej. Jak widać po naszych domach, jak również tym, czego najchętniej wyszukujemy w internecie ciemne meble do sypialni są prawdziwym hitem i trudno się temu dziwić. Mają one wszak wiele zalet. Nie dość, że są praktyczne, bo nie łatwo zauważalne są na nich zabrudzenia to mają jeszcze jedną zaletę.

Praktyczne i piękne

Ciemne meble do sypialni dają nam niesamowitą liczbę różnych aranżacji. Jedni z nas będą chcieliby ciemne meble do sypialni kontrastowały np. z jaśniejszymi ścianami oraz podłogą, inni woleli natomiast będą by ciemne meble zlewały się w jedną całość z deskami lub tapetami w podobnej tonacji. I jedna i druga wersja wygląda atrakcyjnie i jest jak najbardziej dopuszczalna, choć z pewnym zastrzeżeniem.

Ciemne meble z jasnym ścianami powiększają przestrzeń

Jeśli nie chcemy by nasza sypialnia traciła optycznie na wielkości, wybierzmy wariant jasne ściany plus wybijające się na ich tle ciemne meble do sypialni. W innym razie, gdy wszystko w pokoju będzie ciemne sypialnia będzie wydawała się zdecydowanie mniejsza niż jest faktycznie. Niektórzy powiedzą, że dzięki temu jest bardziej przytulna i też będą mieli rację. Jak więc widać sprawa tego, czy jasne, czy ciemne meble do sypialni jest rzeczą gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *