Nie tylko wzór mebli ma znaczenie. Jedno z podstawowych pytań brzmi: „Jaki kolor wybrać?” Kiedy jedni nie potrafią sobie wyobrazić innej sypialni jak tylko bardzo jasna, tak inni poszukują ciemnych mebli do sypialni.

Kolor zwłaszcza w sypialni ma bardzo duże znaczenie. Takiego zdania jest wielu psychologów. Ich zdaniem kolorystyka miejsc, w których wypoczywamy i śpimy powinna być zdecydowanie stonowana. Barwy zarówno ścian, jak i mebli czy podłóg powinny być stonowane i miękkie. Kto widział sypialnię we wściekłej czerwieni? Prawda, że to rzadkie?

Ciemne meble kontra czerwone?

Sami, własnym nosem wyczuwamy, że zasypianie w takiej krzykliwej otoczce nie byłoby rzeczą prostą. Z tego względu nie czerwone ani nie żółte, lecz ciemne meble do sypialni pasują najlepiej. Jak widać po naszych domach, jak również tym, czego najchętniej wyszukujemy w internecie ciemne meble do sypialni są prawdziwym hitem i trudno się temu dziwić. Mają one wszak wiele zalet. Nie dość, że są praktyczne, bo nie łatwo zauważalne są na nich zabrudzenia to mają jeszcze jedną zaletę.

Praktyczne i piękne

Ciemne meble do sypialni dają nam niesamowitą liczbę różnych aranżacji. Jedni z nas będą chcieliby ciemne meble do sypialni kontrastowały np. z jaśniejszymi ścianami oraz podłogą, inni woleli natomiast będą by ciemne meble zlewały się w jedną całość z deskami lub tapetami w podobnej tonacji. I jedna i druga wersja wygląda atrakcyjnie i jest jak najbardziej dopuszczalna, choć z pewnym zastrzeżeniem.

Ciemne meble z jasnym ścianami powiększają przestrzeń

Jeśli nie chcemy by nasza sypialnia traciła optycznie na wielkości, wybierzmy wariant jasne ściany plus wybijające się na ich tle ciemne meble do sypialni. W innym razie, gdy wszystko w pokoju będzie ciemne sypialnia będzie wydawała się zdecydowanie mniejsza niż jest faktycznie. Niektórzy powiedzą, że dzięki temu jest bardziej przytulna i też będą mieli rację. Jak więc widać sprawa tego, czy jasne, czy ciemne meble do sypialni jest rzeczą gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *